Multe necunoscute au fost aflate la Fotbal in Sala! 1 March 2019

imagine

Miercuri seara a avut loc etapa cu numarul 2 din play-off si play-out la Fotbal in Sala Sports Events.

Pentru a continua sa spere la primul loc, Genpact nu avea voie sa piarda in disputa cu liderul Apa Nova. Am avut parte, ca de fiecare data, de un meci cat se poate de disputat si dramatic. Campionii inca in exercitiu au intrat insa cu o oarecare teama, cedand deliberat mijlocul terenului si preferand contraatacurile. Apa Nova, de cealalta parte, si-a etalat din nou jocul sau ofensiv, cu portarul iesit in postura de om in plus, tactica in urma careia s-a facut din nou diferenta pe tabela. Chiar daca Genpact a deschis scorul destul de repede, liderul a continuat sa creada in sansa sa, a egalat pana la pauza, iar in repriza secunda, gratie a inca unui gol incredibil marcat de cel mai bun jucator de pe teren, Robert Marincescu a reusit sa isi treaca in cont alte trei puncte, rezultat in urma caruia sunt aproape noii campioni.

In play-out, HP Inc. inregistreaza o noua victorie, de data aceasta impotriva Radio Romania. Am vazut doua echipe preocupate in primul rand de miscare, un joc dominat de fair-play, fazele spectaculoase nelipsind, mai ales in repriza a doua cand pentru Radio Romania a intrat in teren si Claudiu Purluca, autor a doua goluri. Se termina 6-2 si HP Inc. este astfel sigura de castigarea play-out-ului.