Festival de goluri in etapa a 8-a la Fotbal in Sala! 13 February 2020

imagine

Etapa cu numarul 8 a Campionatului de Fotbal in Sala Sports Events s-a remarcat prin numarul mare de goluri marcate, nu mai putin de 24 de goluri fiind consemnate in cele 3 partide ale serii, rezultand astfel o medie de 8 goluri pe meci.

Cel mai bine la acest capitol a stat partida de debut a etapei in care Apa Nova Veolia a profitat de faptul ca DXC Technology s-a prezentat fara rezerve si fara cateva piese de baza inscriind astfel de noua ori in timp ce adversarul a reusit doar golul de onoare.

Singurul duel al serii ceva mai echilibrat a fost confruntarea dintre Microsoft si Radio Romania. Dupa ce a castigat la limita prima repriza cu scorul de 2-1, Microsoft a reusit sa puncteze decisiv de doua ori in trei minute in a doua parte a actului secund securizandu-si astfel victoria, scor final 4-1. Ar mai fi de consemnat in urma aceastei dispute si executia magistrala a lui Claudiu Purluca de la Radio Romania, acesta reusind sa marcheze golul echipei sale printr-un lob direct din lovitura libera.

In ultima reprezentatie a serii Genpact incheie seria nefasta si isi ia revansa in fata celor de la NTT Data printr-o victorie clara cu scorul de 7-2, victorie ce ii confera si o urcare vertiginoasa in clasament, de pe ultimul loc pana pe locul 3 care asigura calificarea in play-off.