Tensiune si incrancenare in meciurile serii din Campionatul de Fotbal! 06/11/2019

imagine

Atat in Liga 1 care a consemnat meciurile etapei 6, cat si in Liga 2 unde a inceput deja Faza 3, echipele nu s-au menajat deloc si au jucat cu ambitie si determinare oferind un spectacol placut.

In Liga 1, derby-ul serii a fost reprezentat de confruntarea dintre HP Inc si Microsoft, ocupantele primelor doua locuri. S-a terminat egal la 4 in urma unui meci care a avut de toate: rasturnari de situatie, penalty, eliminare si gol egalizator in ultimul minut.

Desi condusa la pauza de Radio Romania, DXC intoarce rezultatul in repriza secunda si se impune cu 7-5, pastrand astfel sansele de calificare in play-off.

Intersport a oferit o replica buna campionilor de la Apa Nova in special in prima repriza, insa nu a putut tine ritmul pana la final si s-a vazut invinsa in cele din urma cu 9-4.

Dupa un 3-0 sec in prima repriza in favoarea celor de la Menatwork, Blue Point a avut nevoie de doar 6 minute din repriza secunda pentru a intoarce scorul in favoarea sa. Pana la final fiecare echipa a mai inscris cate un gol si astfel Blue Point isi adjudeca victoria cu 5-4, luand o optiune serioasa pentru calificarea in careul de asi.

In Liga 2, primul meci din Faza 3 a adus fata in fata NTT Data si UPC, doua echipe cu pretentii la titlul de campioana. Desi parea favorita dupa victoriile pe linie din faza anterioara, UPC a trebuit sa se recunoasca invinsa cu 4-2 si asfel NTT Data devine primul lider al play-off-ului