Meciuri de 5 stele in antepenultima etapa la Fotbal in Sala! 5 March 2020

1

In etapa a 4-a din Faza 2 la Fotbal in Sala Sports Events au fost consemnate aseara doua dueluri extrem de interesante in care echipele implicate au aratat un fotbal de mare calitate.

Primul duel a fost partida din play-off intre echipele Microsoft si Genpact, partida in urma careia cei de la Microsoft au luat o optiune importanta pentru castigarea titlului.

Acestia au dominat disputa de la un capat la altul, inscriind chiar in primul minut de joc. Golul primit rapid parca le-a turnat plumb in picioare celor de la Genpact, acestia nereusind sa isi revina astfel ca pana la pauza au mai incasat inca doua goluri.

Repriza a doua a fost si ea tot la discretia celor de la Microsoft, acestia inscriind inca doua goluri fara a primi vreunul. S-a terminat astfel 5-0 si, gratiei acestei victorii, Microsoft devine campioana daca obtine cel putin un punct in etapa urmatoare.

De cealalta parte, infrangerea suferita de cei de la Genpact, prima dupa 5 etape, a insemnat si iesirea din lupta pentru titlu, acestia platind tribut seriei de 5 infrangeri consecutive din Faza 1 in care nu au acumulat niciun punct.

In play-out, duelul dintre Radio Romania si NTT Data a fost disputat cu garda jos, echipele inscriind in total 11 goluri in doua reprize total opuse.

Prima repriza a apartinut in totalitate celor de la NTT Data, scorul pauzei fiind 6-2 in favoarea acestora. In actul secund insa, acestia au avut o cadere inexplicabila, traind periculos finalul de joc in care adversarii s-au apropiat la doar un gol.

S-a terminat totusi 6-5 in favoarea celor de la NTT Data care au revenit pe primul loc, acestia avand acum prima sansa de a deveni campioni in play-out.